تپ‌سی هم به کمپین همتوان پیوست

تپ‌سی هم به کمپین همتوان پیوست

شرکت تپ‌سی که ارائه دهنده خدمات آنلاین تاکسی است هم به کمپین همتوان پیوست. این شرکت پیش از این نیز با استخدام توانیاب‌ها و مناسب‌سازی فضای داخلی شرکت خود برای معلولان جسمی و حرکتی در جهت حمایت از معلولان گام برداشته بود.

با امیر حسن موسوی مدیر روابط عمومی تپ‌سی درباره دلایل پیوستن این شرکت به کمپین همتوان گفتگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

چه شد که به کمپین «همتوان» برای کاریابی و توانمندسازی معلولان پیوستید؟

ما در تپ‌سی به ارزش‌های سازمانی مشخصی پایبندیم‌ که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ارزیابی افراد بر حسب توانایی‌ها و استعدادهایشان است، فارغ از هرگونه دسته‌بندی و خط‌کشی.
اساسا معتقدیم که سازمان‌ و در اشل بزرگ‌تر جامعه‌ موظف است امکانات و فرصت‌ها را به‌گونه‌ای مهیا کند که افراد بتوانند صرفا براساس توانایی‌هایشان، موقعیت‌ها را به دست آورند. این قاعده در مورد معلولین هم صادق است. فکر می‌کنیم مهم‌ترین کمکی که می‌توان انجام داد این است که از نگاه ترحم‌آمیز دست بکشیم و با ایجاد بسترهای مناسب از قبیل مناسب‌سازی فضای کار شرایطی مهیا کنیم که این عزیزان نیز بتوانند همانند سایر گروه‌ها متناسب با توانایی‌های خود فرصت‌ها را به دست آورند. به کمپین هم‌توان برای گسترش این نوع نگرش پیوستیم.

تپ‌سی چه کمکی می‌تواند به کمپین همتوان بکند؟

تپ‌سی و سایر سازمان‌ها مهم‌ترین کمکی که می‌توانند انجام دهند این است که نگرش خود را تغییر دهند. تصور نکنند لطف و یا کمک خاصی باید به این افراد انجام دهند. ما موظفیم شرایط کاری و امکانات را به گونه‌ای سامان دهیم که همه‌ی افراد بر اساس توانایی‌های خود به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

آیا در تپ‌سی هم معلولان به کار مشغول‌اند؟ برای مناسب سازی فضا چه کار کرده‌اید؟

بله، ما در تپ‌سی با نصب رمپ شرایط را برای کار افرادی که روی ویلچر هستند مهیا کردیم و رفت‌وآمد آن‌ها نیز توسط سامانه‌ی حمل‌ونقل معلولین شهرداری انجام می شود که امکانی است که به همه‌ی این عزیزان ارائه می‌شود. بعد از آن برای موقعیت‌هایی که داشتیم اعلام کردیم که افراد روی ویلچر هم می‌توانند درخواست دهند. سپس مصاحبه‌ها و پروسه های جذب انجام شد و ۵ نفر ازین عزیزان در تپ‌سی استخدام شدند. استخدام این افراد به این دلیل بود که آن‌ها از افراد غیر معلول دیگری که برای آن موقعیت‌ها کاندیدا بودند بهتر و تواناتر بودند و حالا هم بازخوردهایشان فوق‌العاده است.

آیا تپ‌سی پیش از این هم از کمپین‌های این‌چنینی حمایت کرده بود؟

ما تاکید داریم که این کار حمایت و کمک نیست، وظیفه‌ای است که همه باید انجام دهند. ما شرکت نوپایی هستیم که یک‌سال از آغاز به‌کارمان می گذرد. یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمانی تپ‌سی عمل به وظایف اجتماعی است. به محض این‌که امکان مهیاسازی فضا برایمان ایجاد شد این وظیفه را به انجام رساندیم.

به نظر شما چگونه می‌توان به کمپین «هم‌توان» کمک کرد؟

هر سازمانی بسته به نوع فعالیتی که انجام می‌دهد باید ببیند که چگونه می‌تواند به گسترش این فرهنگ کمک کند. باید توجه داشته باشیم گسترش فرهنگ برابری موقعیت‌ها کمک به جامعه است نه کمک به گروهی خاص. جذب با استعداد‌ترین‌ها در راستای منافع سازمان‌هاست.

و حرف آخر؟

مناسب‌سازی فضا، استفاده از توانایی معلولین و جذب این افراد اولا وظایف اجتماعی همه‌ی ماست و ثانیا در راستای منافع کل جامعه است.

باید تمام موقعیت‌های شغلی به گونه‌ای برابر پیش‌روی همه‌ی افراد باشد. اینکه من موقعیتی را به دست آورم فقط باید به توانایی‌های مرتبط من با آن شغل ارتباط داشته باشد. نه به قومیت، مذهب، جنسیت، معلولیت، نژاد و غیره.

و این‌که مناسب‌سازی فضا و کارهایی ازین دست بسیار کم‌هزینه است. سازمان‌ها مطمئن باشند که منافع آن‌ها برای‌شان بیشتر از هزینه‌هایشان است. در سازمان ما هیچ‌کس عقیده ندارد کارخیری در این راستا انجام داده است. این افراد در تپ‌سی استخدام شدند چون تواناتر و با استعدادتر از دیگران بودند و برای تیم ما مفید‌تر.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *